Újdonság a Facebook-profilképeknél: tegye rá a magyar zászlót
A nemzeti identitás kifejezését erősítvén közel 200 zászlóval bővítette profilkép-felturbózó eszközét a Facebook. Ott van a magyar trikolor is.
A nemzeti identitás kifejezését erősítvén közel 200 zászlóval bővítette profilkép-felturbózó eszközét a Facebook. Ott van a magyar trikolor is.
A nagy port felvert esetről másik szülő is írt. Nem a véleménnyel volt baj szerinte.
Munkaidőn kívül, 16 óra után sztrájkoljanak, illetve "nyilvánítsanak véleményt" a tanárok március 30-án - javasolja a Pedagógusok Szakszervezete, amely szerint a legfontosabb, hogy gyerekek, diákok ne maradjanak felügyelet nélkül az akció miatt. Így kirúgások sem lehetnek az tiltakozások miatt - érvel a szakszervezet.
Nemcsak egyest osztottak azon az erkölcstanórán, ahol a diákoknak március 15-i ünnepről kellett véleményt mondaniuk, az osztály jelentős része 2-es, illetve közepest kapott. A megalázott kislány édesapja a tanárhoz fordul, tudni szeretné, mi alapján osztályozott. A Facebookon hasít a leosztályozott ünnepológia sztorija.
Péterfy Gergely a miniszterelnök március 15-i beszédének kifejezéseit felhasználva írt egy rövid költeményt.
Az EP-képviselő szerint az egyórás sztrájk nem más, mint nemzeti lyukasóra - semmi más.
A miniszterelnök a menekültválságra hivatkozva Brüsszelnek üzent hadat március 15-én, de nagyon úgy tűnik, hazai földön talán még nagyobb csatára kényszerül. Abban nincs semmi meglepő, hogy az ünnepen az ellenzéki szereplők - alkatuktól függő vehemenciával - bírálják a kormányt, de olyan talán még nem is volt, hogy praktikusan ultimátumot kap a hatalom, mint most a tanároktól: ha nem kér bocsánatot és nem tárgyal érdemben, sztrájk vagy - ha az törvényesen lehetetlen - polgári engedetlenség jön. Pukli István bejelentése szólt a legnagyobbat ma, de azért történt még egy és más. A nap összefoglalója.
Mozgalmas volt a március 15-i megemlékezés: néhány száz résztvevővel ellentüntetés is zajlott a Nemzeti Múzeum közelében, a tüntetésspecialista (hídfoglaló, robbantással pártot alapító) Büki Zoltán vezetésével, de az ígért ''világszenzációból'' egy performansz lett. Orbán Viktor miniszterelnök a nemzeti ünnep legaktuálisabb kérdésének az európai menekültválságot nevezte ki, a Nemzeti Múzeumnál mondott beszédének túlnyomó része ezzel foglalkozott. A pedagógusok tiltakozásait támogatva több tízezer ember vonult a Hősök teréről a Kossuth téri nagygyűlésre. Képek a nemzeti ünnepről.
A Saul fia rendezőjén, operatőrén és főszereplőjén kívül, Balázs Fecó, Benedek Miklós és Lukács Sándor is Kossuth-díjat kapott. Széchenyi-díjat kapott többek Erdő Péter. Járai Zsigmondot Magyar Érdemrend nagykeresztjével tűntették ki. A Magyar Érdemrend középkeresztet kaptak a Saul fia producerei és Kassai Lajos lovasíjász is.
"- Ki lopta szét az országot? Én már akkor is itt voltam, amikor maguk voltak hatalmon! - Ha a Fidesz seggét nyalja, akkor a múzeum előtt a helye!" A Fidesz március 15-i rendezvényével párhuzamosan, gyakorlatilag mellette zajlott Büki Zoltánék ellenzéki tüntetése. A két esemény találkozási pontjainál, a Kecskeméti utca és a Múzeum körút sarkán folyamatos volt a szópárbaj. Összefoglaló.
A rendszerint apolitikus költő a nemzeti ünnep alkalmából 12 pontban fogalmazta meg, milyen hazát szeretne a magyar nemzet. Erre szokták azt mondani modorosan, hogy: tűpontos.